Deklaracja dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Bochni zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni.
Data publikacji strony internetowej: 2016-01-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-27.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań PUP
- część z publikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego: zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań PUP,
- informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ pochodzą od podmiotów zewnętrznych i zostały przekazane do publikacji wyłącznie w postaci papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (skany),
- informacje zamieszczone w formie artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań PUP.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępnością
Ułatwienia na stronie
Strona posiada następujące ułatwienia:
- podwyższony kontrast
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
- mapa strony
- focus wokół elementów nawigacyjnych
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Dodatkowe ułatwienia na stronie lub w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni :
Urząd zapewnia dostęp alternatywny polegający na kontakcie:
- telefonicznym
- korespondencyjnym
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej (adres do e-Doręczeń, ePUAP, email)
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 2020-03-31
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 2025-03-27
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Joanna Nowak-Sowa,e-mail: pup@powiat.bochnia.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 14 614 97 28. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://bip.brpo.gov.pl/content/jak-zglosic-sie-do-rzecznika-praw-obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Budynek posiada dwa wejścia. Główne znajduje się po jego północno-zachodniej stronie, przy ulicy Wojska Polskiego, od strony Hali Widowiskowo-Sportowej. Są tam dwie pary automatycznych drzwi przesuwnych, które rozdziela wiatrołap. Drzwi znajdują się na tym samym poziomie, co chodnik przy ulicy Wojska Polskiego. Drugie wejście do budynku znajduje się po jego północno-wschodniej stronie, naprzeciw obiektu byłego hotelu. Są tam drzwi uchylne, a wewnątrz budynku do głównego korytarza prowadzi pochylnia o umiarkowanym nachyleniu z zamontowanymi po obu stronach poręczami oraz wewnętrzne drzwi uchylne.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Schody prowadzące na pierwsze i drugie piętro budynku znajdują się w pobliżu wejścia od strony obiektu byłego hotelu. Na końcu głównego korytarza, patrząc od strony wejścia głównego, znajduje się winda osobowa, za pomocą której można dotrzeć na pierwsze i drugie piętro budynku. Winda posiada głośnomówiący system informujący na którym piętrze znajduje się winda. Na schodach zamontowane są poręcze na dodatkowej wysokości.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
Wewnątrz budynku, przy wejściu od strony obiektu byłego hotelu, znajduje się pochylnia o umiarkowanym stopniu nachylenia, która prowadzi do klatki schodowej oraz głównego korytarza. Na parterze budynku PUP w oznaczonej sali wyznaczono stanowisko, przy którym obsługiwane osoby mogą skorzystać z pętli indukcyjnej. W celu załatwienia sprawy w innej części Urzędu istnieje możliwość jej przeniesienia po zgłoszeniu takiej potrzeby. Urządzenie jest kompatybilne z większością aparatów słuchowych. W budynku zastosowano głosowy plan budynku ( audioprzewodnik ) uruchamiany za pomocą kodu QR
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
W pobliżu budynku znajdują się dwa wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Jedno znajduje się na parkingu po stronie ulicy Wojska Polskiego, a drugie na parkingu po stronie obiektu byłego hotelu.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Osoby korzystające z pomocy psa asystującego mają pełne prawo wstępu do urzędu, po zgłoszeniu takiej potrzeby dostępna jest miska ze świeżą wodą dla psa.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Urząd zapewnia możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego poprzez Zieloną Linię.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://bip.malopolska.pl/pupwbochni,m,373176,tekst-latwy-do-czytania.html
Pętla indukcyjna
Na parterze budynku PUP w oznaczonej sali wyznaczono stanowisko, przy którym obsługiwane osoby mogą skorzystać z pętli indukcyjnej. W celu załatwienia sprawy w innej części Urzędu istnieje możliwość jej przeniesienia po zgłoszeniu takiej potrzeby. Urządzenie jest kompatybilne z większością aparatów słuchowych.