[Zamknięty] Nabór wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2023 - REZERWA

Print Drukuj

Zamknięty z dniem 29.08.2023









Informujemy o naborze wniosków o  przyznanie środków REZERWY z  Krajowego  Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w 2023r.
Nabór wniosków rozpocznie się w dniu 24.08.2023 r.  i  będzie trwał do 29.08.2023 r. W przypadku nie wyczerpania limitu dostępnych środków nabór będzie powtarzany.
 
Kwota środków dostępnych w prowadzonym naborze: 60 200,00 zł
 
Pamiętaj!
Przed złożeniem wniosku zapoznaj się z Zasadami przyznawania środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
 
Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego można przeznaczyć na finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy, na które składają się:
  1. kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  2. egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  3. badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  4. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem,
  5. określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS.
 
W 2023 roku priorytetami z REZERWY wynikającymi z decyzji Rady Rynku Pracy są:
  1. wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Dotyczy kluczowych obszarów lub branż określonych w „Strategii Rozwoju Powiatu Bocheńskiego na lata 2021 - 2030" dostępnej na stronie internetowej Strategia Rozwoju Powiatu Bocheńskiego 2021 - 2030).
O wsparcie kształcenia ustawicznego w ramach Priorytetu C mogą ubiegać się wyłącznie Pracodawcy, którzy będą realizować kształcenie w zakresie obszarów/branż:
1.  Nowoczesnych technologii produkcyjnych,
2.  Edukacji - podnoszenia kwalifikacji nauczycieli w szczególności w zakresie kompetencji cyfrowych,
3.  Infrastruktury transportowej w zakresie transportu publicznego.
D. wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.
E. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
 
Środki z KFS na finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy mogą być przyznane w wysokości:
  1. 80% tych kosztów, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika – jeżeli nie należy do grupy mikroprzedsiębiorców,
  2. 100% tych kosztów, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika – jeżeli należy do grupy mikroprzedsiębiorców.
 
Przy rozpatrywaniu wniosku będą uwzględniane:
  1. zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok,
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy,
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS,
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitu, o którym mowa a art. 109 ust. 2k i 2 m ustawy o promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 735  z późn. zm.).
Wnioski kompletnie i prawidłowo sporządzone podlegać będą ocenie według kryteriów oceny zgodnie z kartą oceny (załącznik nr 2 do Zasad).
 
Pracodawco planując termin rozpoczęcia wnioskowanych działań miej na uwadze, iż działania mogą rozpocząć się dopiero po zawarciu stosownej umowy (liczba złożonych wniosków w naborze wpływa na czas niezbędny do ich rozpatrzenia). 
 
Wypełniony wniosek  wraz z załącznikami można złożyć:
  1. w siedzibie PUP w Bochni;
  2. za pośrednictwem operatora pocztowego, kuriera itp. na adres ul. Wojska Polskiego 3, 32-700 Bochnia;
  3. drogą elektroniczną.
 
 
Zapraszamy do składania wniosków.
 
Bochnia, 10 sierpień 2023 r.